طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی کاتالوگ و بروشور

طراحی کاتالوگ و یا بروشور حرفه ای بی شک مستلزم گرافیست حرفه ای و با تجربه که آشنایی با صنعت چاپ دارد و اشراف کامل به رنگ های به کار رفته شده، کادر بندی و حاشیه طراحی خود دارد تا خروجی با کیفیتی به هنگام چاپ حاصل شود. در اجرای طراحی حرفه ای کاتالوگ می بایست بسیاری موارد مهم را رعایت نمود. قبل از شروع طراحی کاتالوگ می بایست اطلاعاتی جمع آوری شود و به گونه ای کاملا کارساز و موثر، اطلاعات گردآوری شده را در طراحی کاتالوگ به کار گرفت. به عنوان مثال، متن، تصاویر محصول با کیفیت بالا، تعداد صفحات، آگاهی از رنگ سازمانی و ... از فاکتورهایی هستند که در طراحی کاتالوگ و بروشور بسیار مهم است. توضیحاتی که راجع به محصول یا خدمات ارائه می دهید، می بایست خلاصه، مفید و کامل باشد. به نوع فونت و سایز مناسب آن می بایست دقت ویژه ای اعمال گردد و تنوع سایز از دو یا سه مورد بیشتر نباشد زیرا از شکیل بودن کار می کاهد.

طراحی کاتالوگ و بروشور بصورت کاملا حرفه ای در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است. کاتالوگ و بروشور در تبلیغات اهمیت بسیار بالا و نقش موثری برای توسعه برند و افزایش فروش محصولات دارد. از طراحی کاتالوگ تبلیغاتی یا طراحی کاتالوگ صنعتی می توانید به عنوان یک ابزار تبلیغاتی یا بازاریاب تبلیغاتی همیشه در دسترس استفاده نمایید. تصاویر و عکس ها چنانچه زیر نظر تیم حرفه ای عکاسی انجام شود، تاثیر بالایی در انگیزه و تمایل فرد برای خرید کالا ایجاد می کند که با هزاران جمله هم نمیتوان همچین تاثیری را در زمان اندک بر روی یک فرد گذاشت. از این رو پیشنهاد می گردد از عکاسی صنعتی برای تصاویری از کالای خود در صفحات کاتالوگ استفاده نمایید.

طراحی کاتالوگ و بروشور

 در طراحی کاتالوگ و بروشور به متون و نوشتاری که برای توضیحات ارائه می شود، می بایست دقت ویژه ای اعمال گردد. توضیحاتی که راجع به کالا ارائه می دهید، می بایست کاملا دقیق و بیانگر ویژگی های محصول تان باشد و هیچگونه ابهامی در فهم مطلب ایجاد نگردد. از دیگر موارد  که در متن باید به آن توجه نمود، سایز و فونت های مورد استفاده هست که ترجیحا برای عناوین از سایز بزرگتر و برای متن از سایز متوسط بهره بگیرید.

طراحی گرافیک کاتالوگ و بروشور تلفیقی از رنگ، عکس صنعتی، تصویر. تکنیک‌های چاپ و صفحه بندی به انضمام طرح‌های بصری با پیام‌های متفاوت هست که با خلاقیت و فرایند تفکر طراح گرافیک عجین می‌گردد، که به‌صورت نسخه‌های چاپی (کاتالوگ و بروشور و ...) یا الکترونیکی که توسط طراح گرافیک ارائه می‌گردد. طراحی کاتالوگ و بروشور حرفه ای و جذاب توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب می‌کند و علاقه به محصول را در مشتری باعث می‌شود و موجب انگیزش درمشتری برای خرید می‌شود.

در طراحی کاتالوگ و بروشور دو سبک متفاوت وجود دارد. کاتالوگ‌ و بروشورهای عکس محور (مصور) و کاتالوگ و بروشور‌های دیتا محور (متنی). با توجه به تحقیقات به عمل آمده، کاتالوگ‌هایی با  طراحی مصور که در آنها  از عکس‌هایی با کیفیت بالا (صنعتی) استفاده شده، حدود 20 برابر  بازخورد و توجه بیشتری در بین مخاطبان خود داشته است.

طراحی کاتالوگ و بروشور

برای استفاده از عکس قابل چاپ داخل کاتالوگ و بروشور به سه روش می‌توان اقدام کرد:

 • از عکس‌های خود مشتری استفاده شود.
 • از منبع رسمی خارجی خریداری شود.
 • عکاسی صنعتی از محصول یا مکان مشتری صورت گیرد.

بیشتر مشتریانی که طراحی کاتالوگ و بروشور سفارش می دهند، تمام تصاویر محصولات خود را در اختیار ندارند معمولا یا از وب سایت خود دریافت می‌کنند که در اینصورت با کیفیت  72dpiهستند و اصلاً برای چاپ مناسب نیست و بعد از چاپ عکس‌ها به‌ صورت مشبک دیده می‌شوند. شما نیاز به تصاویر با کیفیت بالا (300(dpi دارید.

در صورتی که مشتری دسترسی به عکس نداشته باشد پیشنهاد می‌کنیم توسط طراحان از منابع رسمی خارجی عکس را خریداری کنند و یا در غیر این صورت عکاسی به ‌صورت صنعتی انجام داده تا بهترین خروجی ممکن برای طراحی کاتالوگ را در اختیار داشته باشید.

طراحی جلد کاتالوگ و بروشور مهم‌ترین بخش طراحی هست. طراحی جلد باید اثری خلاقانه و با اشراف کامل و تحقیق راجع به نوع فعالیت شرکت باشد و تمامی عناصر و محتویات به‌ صورت منحصر به فرد و مبتکرانه با توجه به رنگ سازمانی پیاده سازی گردد.

طراحی کاتالوگ و بروشور مینی مال

امروزه صنعت گرافیک به سوی سبک‌های ساده اما زیبا که در اصطلاحminimalist   گفته می‌شود در حرکت هست و طرح‌های شلوغ و پر رنگ لعاب منسوخ شده هستند. سبک مینی مال Minimal در طراحی کاتالوگ و بروشور ساده بودن طرح در این سبک از ارکان اصلی مینی مال هست، سبکی کاملاً ساده (حذف اشکال‌ها و متون اضافه) در این نوع طراحی  کالا یا خدمات بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و فوکوس اصلی روی محصول یا خدمات می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر محصول یا خدمات جدیدی برای معرفی دارید از این نوع سبک استفاده نمایید. در این طرح باید مخاطب ۸۰% تا ۱۰۰% اطلاعات لازم از طرح نهایی را به ذهن انتقال دهد. قبل از طراحی بهتر است این سؤال را از خود بپرسید اگر مخاطب طرح شما رو مشاهده کرد چقدر برای او قابل‌ فهم است؟ اطلاعات محصول را با چه خلاقیتی به ذهن کاربر منتقل می‌کنید؟ خلاقیت و تجربه طراح کاتالوگ و بروشور در سبک مینی مال می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد و در اوج سادگی محصولات را می‌توان به زیباترین شکل به مخاطبین ارائه کرد. این نکته را به خاطر بسپارید که توازن، هارمونی رنگ و ترکیب ساختار بسیار پر اهمیت است. نظم در جایگذاری تصاویر و عناوین می‌تواند بر جذب مخاطبت تأثیرگذار باشد و می‌تواند به ‌راحتی مخاطب را در شناخت بهتر محصول راهنمایی کند.

طراحی کاتالوگ و بروشور

استفاده از فضای سفید یا رنگ ‌سازمانی می‌تواند بر طرح کاتالوگ و بروشور تأثیرگذار باشد و بهتر است با طراح کاتالوگ مشورت کنید و برای فضاهای خالی تصمیم‌گیری کنید که طرح پس‌زمینه سفید باشد یا اینکه از رنگ ‌سازمانی استفاده نمایید. توصیه می‌شود در طراحی کاتالو و بروشور به سبک مینی مال از رنگ‌بندی گوناگون استفاده نکنید چرا که استفاده از رنگ‌های زیاد می‌تواند ذهن مخاطب را مشغول کند و نتواند با محصول شما ارتباط بگیرد.

طراحی کاتالوگ و بروشور چهار رنگ (CMYK)

طراحی‌ها کاتالوگ و بروشور اغلب به صورت  چهار رنگ اصلی CMYK انجام شده و درصورت نیاز به کار زیباتر از رنگ پنجم، که رنگی ساختگی و بسیار زیبا (رنگ طلایی یا نقره‌ای یا متالیک و...) می‌باشد بهره می‌گیرند.

نکات مهم در طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور

 1. زمان بندی مناسب در طراحی کاتالوگ و بروشور

چند روز برای طراحی و چاپ فرصت هست؟ نکته ای مهم که کار فرمایان آن فراموش میکنند و یا طراحی و چاپ را دست کم میگیرند یا مراحل را فرایند ساده یک روزه در نظر میگیرند. برای اینکه کارهای طراحی و چاپ به موقع انجام شود با طراح مشورت کنید و طراح را از حجم کار مطلع سازید و مطابق با کار برای طراحی و چاپ زمان بندی کنید.

طراحی کاتالوگ و بروشور

 1. انتخاب سبک متناسب در طراحی کاتالوگ و بروشور

بهتر است مطابق به صنعت یا تبلیغات طرح و قالب خود را انتخاب کنید. ممکن است طرح کاتالوگ تبلیغاتی مورد پسند قرار بگیرد اما حوزه فعالیت ما صنعتی باشد، بعد از طراحی متوجه می شویم محصولات یا خدماتی که در این طرح استفاده کردیم جذاب و زیبا نیست و مجدد باید قالب طراحی تعویض شود.

 1. آماده سازی محتوا در طراحی کاتالوگ و بروشور

لوگو: هارمونی رنگ و حتی سبک طراحی بر اساس رنگ و هارمونی لوگو مشخص می شود و توصیه می شود به صورت لایه باز در اختیار طراح قرار دهید.

متون: توصیه می شود متن ها به صورت تایپ و ویراستاری شده آماده شود تا سرعت و دقت طراحی بالا رود. توجه از اشتباهات متداول غلط املایی می بایست و بهتر است توسط ویراستار مورد بررسی قرار بگیرد.

جداول یا نمودار: جداول متنی بهتر است در قالب فایل ورد یا اکسل ارائه شود و اگر قصد دارید از نمودارهای گرافیکی در طراحی استفاده کنید توصیه می شود از تصویر با کیفیت بالا و در صورت موجود بودن فایل لایه باز را برای طراح آماده سازی کنید.

تصاویر: مهم ترین عنصر در طراحی، تصویر می باشد که کیفیت و اعتبار محصولات یا خدمات را به مشتریان نشان می دهد. توجه کنید که تصاویر باید کیفیت عالی داشته باشد تا هنگام چاپ رنجه نشود و چاپی با کیفیت عالی داشته باشید.

عناصر: در طراحی ممکن است بخواهید از عناصر گرافیکی یا سایر لوگو های همکاران استفاده نمایید.

 

تماس با ما

در صورت ارسال پیام از طریق فرم روبرو و یا ایمیل در روزهای کاری، کمتر از 24 ساعت پاسخگوی شما خواهیم بود

 اطلاعات تماس

تهران، نارمک، خیابان سمنگان جنوبی
پلاک 327، طبقه سوم، واحد 5 

021-77976013
 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تلگرام جهت ارسال سفارش:
09301372548

تلگرام Pinterest اینستاگرام Linkedin 

این مجموعه بطور تخصصی در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور، طراحی جعبه و بسته بندی محصولات دارویی، غذایی و صنعتی، طراحی ست اداری و هویت بصری، طراحی آرم یا نشانه، طراحی پوستر، عکاسی تبلیغاتی، طراحی وب سایت وسئو سایت فعالیت دارد. وقت شناسی، نظم و تعهد در کار همیشه در راس امور این مجموعه بوده و هست.

 1. لطفاْ نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید
 2. لطفاْ ایمیل خود را وارد نمایید
 3. لطفاْ متن پیام را وارد نمایید
 4. کد امنیتی*
  کد امنیتی
  کد وارد شده صحیح نمی باشد

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجموعه طراحی گرافیک مثلث است و 
هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر پیگرد قانونی دارد.